Tuleviku tegijad on oodatud Startup Weekile!

Sellel aastal on meil hea meel tervitada Startup Weekil tuleviku tegijaid Eesti startup-maailmas. Kavas on mitmed üritused lastele ja noortele, aga ka teistele hariduse ja tehnoloogia huvilistele.

Future Foundersi ehk Tuleviku Tegijate nädala juhatavad esmaspäeval, 19. novembril sisse Startup Estonia juht Maarika Truu ja Vivistop Tallinna juht Mari-Liis Lind Vaba Lava väikses saalis. Päev jätkub üritusega “Antropoloog esitleb: “Kuidas toetada tuleviku tegijaid?”, kus Helelyn Tammsaar Rakendusliku Antropoloogia Keskusest teeb ülevaate noorte küberhuviliste ja ettevõtlike noorte seas korraldatud uuringust.

Saame teada, millele peaksid edukad digipöördelised haridusasutused tähelepanu pöörama, et noortega sammu pidada. Uuringu käigus intervjueeriti 2018. aasta suvel ja sügisel edukaid ettevõtlikke noori ning küberentusiaste ning viidi läbi osalusvaatlusi lasteaias, põhi- ja keskkoolis ning erinevatel lastele ja noortele suunatud üritustel.

Avapäev Vabal Laval jätkub kell 16.00 paneeliga “Kas õppimine algab pärast koolipäeva lõppu?”, kus kogenud startup-founderid ja alles alustavad noored mõtestavad formaalhariduse vajalikkust ettevõtjaks hakkamise kontekstis. Arutletakse selle üle, kui palju “päriselus” vajalikke oskusi on võimalik saada koolipingist ning kas ja kuidas toetab akadeemiline haridus võimekust luua vajalikke võrgustikke. Osalevad 11. klassi õpilased ja ettevõtjad Kaarel Reinvars ja Sander Tammer, Tallinna Reaalkooli abiturient ja õpilasfirma loonud Elisabeth Margarethe Kikas, Transferwise’i tehnoloogiajuht Lars Trunin, Topia tootearendusjuht Sten Tamkivi ning Google Women Techmakers Eesti käivitaja Karen K. Burns.

Teisipäeval, 20. novembril kell 16:00–18:00 ootame kõiki noori huvilisi Vivistopi (või suurema huvi korral Vabamusse), kus noored saavad osa võtta äriplaani töötoast. Koos Maria Rahamägiga kaardistame ja analüüsime äriidee olemust, saame teada mis on väärtus ja kellele seda luuakse ning selgitame kliendipoolset ärimudeli lõuendit. Maria Rahamägi on õpilasfirmaprogrammi Junior Achievement vilistlasorganisatsiooni JA Alumni Estonia eestvedaja ning turundusagentuuri IDEA analüütik.

Samal ajal toimub Workland Vabaduses töötuba “From Dreamers to Superheroes”. See on ingliskeelne interaktiivne töötuba, kus arutletakse, milliseid samme võiks astuda ning milline võiks olla sinu mõtteviis, et maailmas midagi muuta. Oodatud on kõik 13+ vanuses poisid ja tüdrukud.

Tootedisaini töötuba - mida viib läbi digitootedisainer, endine GrabCADi disainijuht, Eesti 2.0 kaasasutaja ja tänavafotograaf Mikk Olli - toimub samuti teisipäeval kell 18:00–20:00 Vivistopis (suurema huvi korral Vabamus). Seal saame teada, kuidas disainida head toodet, olgu ta füüsiline ese, tarkvara või mobiiliäpp. Selgitatakse, kes on disainer, milline on tema roll meeskonnas ja kuidas käib disainiprotsess.

Kolmapäeval, 21. novembril ootame kõiki noori loovuskiirendisse Vivistoppi, kus kell 14:00–15:00 toimub Funderbeami ingliskeelne üritus “Foundership Playshop”. Ootame osalema 10–16-aastaseid noori, kes tahavad rohkem teada sellest, mida on vaja oma firma asutamiseks ja ideede ellu viimiseks.

Vivistopis jätkub mBoti töötuba “Kasutajast tulevikutehnoloogia loojaks!”, kuhu ootame 5–12-aastaseid lapsi. Töötoas saab esmased praktilised kogemused programmeerimises, elektroonikas, robootikas ja isetegemises. Kasutatakse mBoti robotit, mis sobib hästi kõigile robootikaga algust tegevatele lastele.

Neljapäeval ootame kõiki 3.–4. klassi õpilasi Vabamu haridusklassi, kus Taavi Tamkivi juhendamisel toimub andmekaeve töötuba. Uurime, kuidas kasutada matemaatikat praktiliste probleemide lahendamisel, mis on andmetöötlus ja matemaatiliste meetodite kasutamine ning kuidas neid andmeid omavahel võrrelda, visualiseerida ja neist järeldusi teha.

Funderbeami kontorisse on reedel kell 14:00–15:00 oodatud kõik keskkooli ja esimese aasta ülikooli tudengid, kus toimub Tuleviku Tegijate nädala kolmas ingliskeelne üritus “The Investor and Founder Game”. Funderbeami investeerimissuhete juht Tom Pooley selgitab mänguliselt kõigile tulevastele iduettevõtjatele, mida otsivad investorid ja kuidas oma ideed geniaalselt esitleda. Nädala lõpetab Esitluse töötuba Vivistopis, kus SpeakSmarti koolitaja Kätliin Lember annab praktilisi näiteid esinemisoskuse põhinippidest. Oodatud on kõik noored vanuses 14–26.

Kõigile üritustele toimub registreerimine läbi Eventbrite’i ja info on kättesaadav ka  Facebookis.

More stories

The first quarter of 2023 for the Estonian startup sector

With nearly 10,000 jobs and 53 million EUR paid in employment taxes, along with 568 million EUR in generated turnover, the Estonian startup sector ...
May 3, 2023

Call for Database Management Intern

Estonian Startup Database is the most extensive source of Estonian startups, powered by Startup Estonia. The database is currently home to mor...
Apr 27, 2023

Older news