#Latitude59: Innovatsioonile orienteeritud IoT teenuste pakkuja Elisa toetab Latitude59 toimumist!

Latitude59 üheksandal toimumisaastal on Eesti suurimale startup- ja tehnoloogiakonverentsi toimumisele õla alla pannud telekommunikatsiooni ja pilveteenuste pakkuja Elisa, kes tulevikku vaadates on oma tegemistesse kaasanud IoT teenuse. Uurisime Elisa ärikliendiüksuse äriarenduse osakonnajuhi Merili Üle käest, mida kujutab endast Elisa IoT teenus ning milliste ootustega minnakse Latitude59-le!

Mis teemad on toonud Elisa sel aastal Latitude59-le?

Elisa on toonud Latitude59-le eelkõige soov leida partnereid, kellega koos teha põnevaid lahendusi asjade interneti maailmas. Näeme IoT-d e asjade internetti võimalusena muuta harjumuspärased arendusprotsessid oluliselt kiiremaks ja lihtsamaks ning hoida seejuures oluliselt kokku arendusressursse.

IoT-il põhinevad arendusprotsessid võivad sõltuvalt ülesande keerukusest kesta vaid paar nädalat. Mis omakorda tähendab, et uute ärimudelite loomine või kasvu- ja kulutõhusust taotlevate äriprotsesside ellu kutsumine on asjade interneti abil lihtsam kui kunagi varem. Asjade interneti üheks oluliseks kriteeriumiks meie jaoks on, et kogutud andmeid saab kasutada reaalsete äriotsuste tegemiseks.

Mida Elisa IoT teenus endast täpsemalt kujutab ja kuidas see startupidele oluline võiks olla?

Elisa IoT teenus moodustub tervikahelast, mis algab kõikvõimalikest sensoritest, mis on ühendatud internetti, hõlmab kogu sensorite vahendusel kogutud andmehaldust (kogumist, hoiustamist, struktureerimist, varundamist jne), liidestatust teiste juba olemasolevate juhtimissüsteemidega ja personaliseeritud kasutajaliidest.

Elisa suudab tehnoloogiliselt katta kogu ahela, kuid oleme sealjuures paindlikud ning vastavalt kliendi vajadustele saame pakkuda ka üksikuid teenuse osasid. Käsitleme turuna kogu maailma ning seetõttu ei ole kohustuslik näiteks sensorite või internetiühenduse soetamine just meie käest.


Nii Latitude59 raames kui ka laiemalt otsime partnereid, kes sooviksid meiega koos luua IoT-põhiseid teenuseid, millega oleks võimalik ühiselt maailma vallutada. Eesti suurepärane startup kultuur soosib kiiret arengut ja lennukaid ideid, samas kui meie väiksus ja kohapealne nõudlik turg võimaldab meil kohapeal teha läbi esimesed tuleproovid.

Mis teemasid enda huvide kontekstis kõige enam konverentsi kavas ootate?

Terve Latitude59 programm on äärmiselt põnev. Ootame väga just neid diskussioone, kus käsitletakse suurettevõtete ja startup’ide vahelist koostööd ehk diskussioonipaneeli nimega Dance with Elephants. Samuti soovime kuulata kõike, mis asjade internetiga seotud.


Mida soovitaksite Latitude59 külastajatele?

Latitude59 on suurepärane koht enda kogemuste jagamiseks ja uute mõtete saamiseks mõnusas ja toetavas õhkkonnas. Meie soovitus on loomulikult astuda läbi ka Elisa demoalalt, et vaadata lähemalt, kui lihtne Elisa IoT on.

More stories

The first quarter of 2023 for the Estonian startup sector

With nearly 10,000 jobs and 53 million EUR paid in employment taxes, along with 568 million EUR in generated turnover, the Estonian startup sector ...
May 3, 2023

Call for Database Management Intern

Estonian Startup Database is the most extensive source of Estonian startups, powered by Startup Estonia. The database is currently home to mor...
Apr 27, 2023

Older news